O mnie

Moje zdjęcie
Grekokatoliczka zamiłowana w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Białorusinka uważająca się za mieszkankę Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Doktor teologii moralnej.

4 lut 2011

Moja Wspólnota!


Papież przyjął Wspólnotę Emmanuel

st (KAI) / ms, Watykan, 2011-02-03 


Przy tej okazji papież przypomniał także o innych rocznicach: 30-leciu działania organizacji pomocy krajom rozwijającym się FIDESCO, 40. rocznicy założenia Wspólnoty oraz 20. rocznicy zatwierdzenia jej statutów przez Papieską Radę ds. Świeckich. Dynamizm apostolski, otwartość na powracających do Kościoła oraz budowanie autentycznej wspólnoty zaleca Ojciec Święty Wspólnocie Emmanuel. Papież przyjął dziś jej przedstawicieli z okazji 20. rocznicy śmierci założyciela Wspólnoty, sługi Bożego Pierre’a Goursat’a.
Ojciec Święty życzył członkom Wspólnoty Emmanuel, aby ich jubileuszowa pielgrzymka do Rzymu stanowiła okazję do odnowienia ich zaangażowania, bycia nadal żarliwymi uczniami Chrystusa, w wierności Kościołowi i jego pasterzom.

Papież przypomniał, że źródłem głębokiej łaski dla tej Wspólnoty jest adoracja eucharystyczna. Właśnie z niej rodzi się współczucie dla wszystkich ludzi, a z tego współczucia z kolei pragnienie ewangelizowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz