O mnie

Moje zdjęcie
Grekokatoliczka zamiłowana w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Białorusinka uważająca się za mieszkankę Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Doktor teologii moralnej.

11 kwi 2013

Wszystkie, czyli każde


Są dzieci, które rodzą się niejako z przypadku, chociaż każde dziecko jest chciane, przynajmniej przez Pana Boga. Także dzieci poczęte w wyniku gwałtu – one są chciane, inaczej by ich nie było. Chociaż oczywiście nie sądzę, aby Pan Bóg chciał, by właśnie w taki sposób zaistniały. Jednak jeżeli daje komuś życie to dlatego, że go chce i kocha. Uczciwość każe natomiast powiedzieć, że jakkolwiek te dzieci, które się urodziły po zapłodnieniu pozaustrojowym z całą pewnością były chciane, to mam trudność z powiedzeniem, że były bezwarunkowo zaakceptowane. Procedura in vitro przewiduje bowiem, że jeżeli dziecko źle się rozwija, to się je zabija. Takie jest doświadczenie i praktyka medyczna. Dzieci z zapłodnienia in vitro, a także te, poczęte naturalnie, są zwykle zabijane, jeśli wykryje się u nich choroby. Wobec tego, trudno mówić o miłości bezwarunkowej. A jeśli nie ma bezwarunkowości, to nie jest to miłość.

Ks. dr hab. Piotr Kieniewicz w rozmowie z Martą Brzezińską "Kościół kocha dzieci z in vitro tak samo, jak te poczęte naturalnie".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz