O mnie

Moje zdjęcie
Grekokatoliczka zamiłowana w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Białorusinka uważająca się za mieszkankę Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Doktor teologii moralnej.

12 lut 2015

Reklama od serca!

Chcesz być dobrym liderem (nie tylko w biznesie, ale i w życiu)?
Nie umiesz zorganizować swój czas tak, aby być skutecznym?
Potrzebujesz konkretnych narzędzi organizacyjnych i motywacyjnych?
Masz ochotę zainwestować we własny rozwój i przy tym mieć niezłą rozrywkę?

Jeśli tak, to szczerze polecam opowieść biznesową "ISRIKUZ Pogodne przywództwo". Przeczytałam fragmenty internetowe od deski do deski, i stanowczo stwierdzam, że jest super!
***
Książka opowiada o przygodach Angelo -- speca od... właściwie, to od życia :) Zasadniczo jego pracą jest skuteczne przeprowadzanie firm przez zmiany. Ale pomagając Slobodanowi przejąć po ojcu stery firmy reklamowej, Angelo daje mu dużo więcej. Uczy chłopaka, w jaki sposób żyć, aby nie zwariować (przypomina się tu tytuł klasycznego dzieła Dale'a Carnegie "Jak przestać się martwić i zacząć żyć"). Doradza, jak budować relacje z klientami i personelem, żeby wszyscy otrzymali to, czego naprawdę potrzebują. Podpowiada mu, jak dać radę z medytującymi i kreatywnymi do n-tej potęgi Hindusami, którym wcale się nie śpieszy, bo mają przed sobą nie jedno życie... Pokazuje Slobodanowi wartość pracy i odpoczynku, niezależności i wdzięczności, obojętności i zapału. Oprócz tego wszystkiego, Angelo staje się dla swojego klienta przyjacielem, który chętnie dzieli się swoimi niebanalnymi doświadczeniami.

Mówiąc o zaletach książki, w pierwszej kolejności należy podkreślić kompetentność jej Autora. Bernard Fruga jest doświadczonym doradcą i przedsiębiorcą, który wiele już w swoim życiu przeżył i poznał. Zamiast jednak uznać, że "już wszystko osiągnął i może spocząć na laurach", stale się doskonali, czerpiąc inspiracje z wielu źródeł. W opowieści Autor niejednokrotnie udziela głosu nie tylko uznanym znawcom biznesu, ale i mistrzom duchowym, jak też przypadkowo spotkanym w podróżach "mędrcom". Otwartość na uczenie się od każdego, kto ma do zaofiarowania coś wartościowego, skutkuje piękną syntezą rozmaitych doświadczeń (tak bliskie memu sercu puzzle), którą pan Bernard przedstawia w swojej pionierskiej powieści. Na marginesie warto zauważyć, że twórca "ISRIKUZa" wspaniałomyślnie dzieli się swoją wiedzą także w wideoblogu  na stronie: http://bernard.fruga.net/

Przechodząc od treści ku formie, nie sposób nie wspomnieć łatwość czytania tej książki. Pomimo używania niektórych fachowych terminów i opisywania specyficznych dla danej sfery działalności sytuacji Autorowi udało się napisać naprawdę wciągającą opowieść, której główna treść (albo meta-treść -- dla tych, którzy nie zapoznają się z ostatnim rozdziałem) dotrze do każdego.

Co jeszcze zasługuje na uwagę, to wielość dialogów, ukazanie emocji i zdrowy humor. Nawet jeśli dla czytelnika świat biznesu nie jest o wiele bliższy od Plutonu (jak to mniej więcej jest ze mną), to i tak z łatwością potrafi on się wczuć w przeżycia bohaterów i zrozumieć ich wątpliwości, niepokoje czy radość z sukcesów.

To były plusy. Czy są delty? Oczywiście, bo bez nich nie ma drogi do rozwoju. Ale ich wskazanie pozostawię innym recenzentom :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz